401!
PBC:n komeimmat ja fiksuimmat urokset tekivät jälleen parhaan podcastin ikinä. Keskustelua oli mm. Luigis Mansion 3:sta, Genshin Impactista ja kaikesta mitä Lionhead ulostaakaan ikinä suustaan.
HUOM: Drifun äänenlaatu on hieman ailahteleva koska Skype joten sori siitä.
(00:43:25) Uutiset:
Seuraavassa Pacmanissa syödään nappeja joukolla
Ensimmäinen Fire Emblem kääntyy englanniksi Nintendon toimesta
Mortal Kombat 11:n uusin hahmo on…..John Rambo?!?
(01:04:17) Pelikerho:
Genshin Impact
(01:51:26) Edellinen kahden viikon kysymys:
Mikä on oman elinaikasi isoin peliaiheinen asia/tapahtuma?
Musiikit:
Atomicrops – Sol Crusher
Asterix & Obelix XXL – Obelix
Crystal Caves HD – Don’t Give Up Mylo
Vigil: The Longest Night – Scholar of the Sacred Wood
AdVenture Communist – Motherland
Genshin Impact – #134
Partisans 1941 – Main Theme
Relicta – Parasite
Workers & Resources Soviet Republic – The Glory Of Soviet Union
Kahden viikon kysymys:
Minkä Nintendon japsiekslun haluaisit saapuvan seuraavaksi länteen?
Podcast: Play in new window | Download (Duration: 2:17:23 — 316.4MB)
Mother 3 on jo niin monivuotinen meemi että päästäisi Nintendo vaan ihmiset tuskistaan ja pelaamaan tätä aika kehuttuakin peliä.
Super Mario Bros 2 se oikee versio
Koska perusvastaus Mother 3 ei tyydytä minua (Earthbound 64 on se ainoa oikea), niin N64:n Custom Robo-sarjan pelejä kiinnostaisi eniten päästä testaamaan.
Tietyssä mielessä tämä on ihan turha kysymys, kun joku hikinen nörtti kumminkin kääntää ja julkaisee nämä pelit(myynti&jakelu tosin vain serkkujen toimesta), ja vieläpä ilmaiseksi. Joten nyt vähän skarppausta tähän touhuun! Casteihin tulen sitten kun olen toipunut kamalista uutisista maailmalta, tai kun saan saikkua.