PBC 389: Visailun koston pojan paluun vastaiskun kosto

Karanteeniasemana toimivasta Vault 13:sta tärähtää taas, kun PBC täyttää neuvostopropagandallaan ääniaallot, samalla videopeleistä puhuen.
Jos oikein heristät korviasi, saatat kuulla huonon läpän keskeltä juttua mm. Streets Of Rage 4:stä, Gears: Tacticsista, Mustanaamio-lisenssipelistä, Pokémon Shieldistä, teekkarien järjestämästä pelimaratonista ja monesta muusta erittäin kiehtovasta asiasta.
Yleisön pyynnöstä, on jaksossa myös luvassa wanhaa kunnon wisailua joten aivonystyrät hereille jaksoa kuunnellessa!

(01:37:50) Uutiset:
Mortal Kombat 11 saa ylimääräistä kontentia
Assassin’s Creed valloittaa taas yhden aikakauden kuin viikingit konsanaan
Playstation-pelaajat jatkavat keväistä riehumistaan
Ihmeiden aika on virallisesti täällä! Nintendolla vuotaa!

(02:18:32) Visailu

(02:57:10) Edellinen kahden viikon kysymys:
Minkä pelin tarinaa haluaisit muokata ja miten?

Musiikit:
Animal Crossing: New Horizons – 5am
High Speed – Main Theme
ISS64 – Main Menu
Ninja Gaiden – Devilish Influence
Toto – Africa (Instrumental)
Pokémon Gold/Silver – Professor Elm’s Lab
Breath of Fire II – Memories
Streets Of Rage 4 – Next of Kin Showdown
Mega Man X4 – Ending

Kahden viikon kysymys:
Mistä pelisarjasta haluaisit nähdä RTS:n tai isometrisen taktiikka-/strategiaroolipelin?

4 ajatusta aiheesta “PBC 389: Visailun koston pojan paluun vastaiskun kosto”

  1. Jaksossakin mainittu Donkey Kong-universumin synkkiä taustoja avaava Kong-sota olisi kyllä siistiä nähdä raakana ja todenmukaisena Total Warin tyylisenä pelinä. Jos haluaa messiin Command and Conquer-tyylisiä välipätkiä niin Donkey Kong Countryn animaatioversiosta kuvaa käyttöön kiitos.

  2. Originin Crusader-kaksikko voisi saada sen ysärillä kuopatun kolmannen osansa viimein RTS-muodossa. Alkuperäiset kun oli isometristä räiskintää niin juurilla pysyttäisiin vielä mukavasti. EA:n meininki noiden vanhojen ip:den kohdalla on ollut välillä aika mielenkiintoista, eikä pelisarjaa muistele kuin pari urpoa niin tuskin unelmista mitään tulee.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Scroll to Top